4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Aksident tragjik në Zvicër, humb jetën një këmbësor shqiptar

Bernë, 21 nentor -Aksident tragjik  ka ndodhur sot në Horgen (ZH) ku ka nderruar jete plaku nga Kosova  (83)  i goditur nga një vetura, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch due ju rferuar buirmve te polcise kantonale.

Rrethanat e sakta janë ende të paqarta. Aksidenti ka ndodhur  ne Horgen (ZH) rreth mesditës të së martës, ku janë përfshirë një këmbësor dhe një makinë.

Gaztea zvicerane Le Canton27.ch ka mesuar nga polcia se, këmbësori është goditur me kokë dhe është hedhur disa metra larg. Në vendngjarje, shërbimet e emergjencës kanë mundur vetëm të konstatojnë vdekjen e 83-vjeçarit nga Kosova.

Fotot tregojnë një tendë që ishte vendosur përballë transportuesit.

Policia kantonale bën me dije se drejtuesi i mjetit ishte një 51-vjeçar i cili po lëvizte në Einsiedlerstrasse drejt Horgenit. Përplasja ka ndodhur në Mühlebachstrasse teksa këmbësori po kalonte rrugën. Ecuria e saktë e aksidentit tani po hetohet nga policia kantonale dhe nga prokuroria publike. Për familjarët e viktimës kujdeseshin pastorë të urgjencës.

“Ai ishte një njeri i madh! Shumë e bukur dhe e ëmbël dhe e punuar shumë. » thone qytetaret për gazeten Blick, qe e njihni viktimen nga Kosova.

Për të përcaktuar rrjedhën e saktë të aksidentit, policia kantonale kërkon nga të gjithë ata që mund të japin informacion për ngjarjen të telefonojnë në numrin 058 648 67 90.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...