22.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Zvicra sot ka 2,604 raste të reja, 11 vdekje dhe 77 shtrime në spital

Bernë, 16 shtator -Gjatë 14 ditëve të fundit, numri i përgjithshëm i infeksioneve është 34,400, ose 397.93 infeksione të reja për 100,000 banorë, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 

Shkalla e riprodhimit, e cila ka një vonesë prej dhjetë ditësh, është 1.04. Pacientët me Covid-19 zënë 31.30% të vendeve të disponueshme në kujdesin intensiv, me një normë zënieje prej 77.30%.

Zvicra ka 2,604 raste të reja të koronavirusit në 24 orë

  • Zvicra ka 2,604 raste të reja nga 41,398 teste, 11 vdekje dhe 77 shtrime në spital
  • Drejt një detyrimi të kalimit për të hyrë në Pallatin Federal.
  • Grupi UDC paraqiti një mocion për testim falas.

Zvicra ka 2,604 raste shtesë të koronavirusit të Mërkurën në 24 orë, sipas shifrave nga Zyra Federale e Shëndetit Publik (OFSP). Ka 11 vdekje shtesë dhe 77 pacientë u shtruan në spital.

Gjatë 24 orëve të fundit, rezultatet e 41,398 testeve janë transmetuar, tregon FOPH.

 

Derniers articles