17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Zvicer, dy të vdekur dhe një i plagosur pas një mosmarrëveshje familjare në Cyrih

Cyrih, 9 shtator -Dy persona u vranë dhe një tjetër u plagos rëndë mbrëmjen e së enjtes në Elsau (ZH) gjatë një mosmarrëveshjeje familjare njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise kantonale te Cyrihut.

Polcia ka dalur menjehre në vendin e ngjarjes ku ndodhi vrasja në një shtëpi në lagjen Schottikon (ZH) por ende nuk ka njftime rreth shkaqeve të ktij konflikti fmailjar që solli dy viktima. Megjithatë, policia pa hyrë në detaje fillimisht ka thënë se “ka gjasa të jetë  një mosmarrëveshje familjare”

Ne venden e ngjarjes ku ndodhen vrasjet verehet nje perqendrim i madhe i forcave te policise, përfshirë ketu edhe njësinë speciale të policisë Diamant, pastaj një helikopter dhe disa ambulanca.

Redaksia Le Canton27.ch është në kontakt me policinë kantonale, për më shumë do t’ju njoftojmë gjatë ditës rreth kësaj ngjarje tragjike për origjinën e tyre dhe shkaqet e këtij konflikti të përgjakshëm që qoi në dy viktima dhe një të plagosur.

Derniers articles