23.1 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Alban Hyseni në Gjenevë tubim me diasporën: Besimi dhe dashuria juaj ndaj Gjilanit do të deshmohet me 14 nentor

Gjeneve, 7 nentor -Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni në një postim të tij në Facebook, ka treguar për mirëpritjen që i bëri Qendra e Lëvizjes në Aaragua dhe Gjenevë, duke falenderuar diasporën e Zvicrës për përkrahjen e madhe që kanë japur.

Duke thënë se besimin që e marim do e përkthejmë në programe konkrete e përkushtim ndaj qytetarëve.

Knadidati potencial për kreytar te Gjilanit gjate dy tubimeve te njëpasnjeshme në Aargau dhe Gjenevë nder tjera ne fb e tij ka shkruar se « Në Zvicër më mirëpriten mergimtaret në disa takime, ku u ndjeva kënaqësinë por edhe përgjegjësinë të falenderoj diasporën e Zvicrës për përkrahjen e madhe që na jep. »

« Besimin që e marrim, e përkthejmë në programe konkrete e përkushtim ndaj qytetarëve dhe vendit, për të ecur drejt zhvillimit që të gjithë e kemi pritur. Besimi dhe dashuria jau ndja Gjilanit do të deshmohet me 14 nentor, ka thne kyretari i ardhshme i Gjilanit z. Alban Hyseni për gazeten zviceranr ne shqip Le Canton27.ch

Sipas Hysenit, me rëndësi është që në këtë proces, të ecim të gjithë paralelisht, me të njëjtin ritëm, të vendosur në rrugën e progresit dhe prosperitetit.

Derniers articles