24.1 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Titulli botëror i Formula 1 Piloti N.Latifi është kërcënuar me vdekje

Nikolle Latifi ka pasur një ditë të vështirë pas GP në Abu Dhabi. Kanadezi, një pilot në Williams, ka marrë kërcënime me vdekje për shkak të ndërhyrjes së makinës së sigurisë, njofton gazeta zviceran Le Canton27.ch

Aksidenti i tij, i cili ndodhi pesë xhiro me radhë, i lejoi holandezit Max Verstappen (Red Bull-Honda) të ndërronte gomat e tij dhe të kalonte britanikun Lewis Hamilton (Mercedes) në xhiron e fundit. Kjo i dha atij titullin botëror.

Latifi në një mesazh të postuar në Twitter si dhe në faqen e tij ka shpjeguar se qysh atëherë ka qenë shënjestër e një rrëkeje ofendimesh. “Duke kujtuar garën, sapo u valëvit flamuri i finishit, e dija se çfarë do të ndodhte në rrjetet sociale”, shkroi shoferi 26-vjeçar.

Derniers articles