17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Karim Benzema, fitues i Topit të Artë

Karim Benzema e ka fituar “Topin e Artë” për vitin 2022.

Sulmuesi i Real Madridit e fiton këtë çmim për herë të parë në karrierë.

Francezi ishte i jashtëzakonshëm edicionin e kaluar, duke qenë lojtari kryesor në triumfin e Real Madridit në Ligën e Kampionëve dhe në La Liga.

Trofeun ia dorëzoi ish-trajneri i tij, Zinedine Zidane.

Në ceremoninë e Topit të Artë po vazhdojnë të ndahen trofetë.

Radha ishte për çmimin e “Klubit të Vitit”.

Ky trofe shkoi për Manchester Cityn, që fitoi Premierligën dhe kishte gjashtë futbollistë të tyre të nominuar për “Topin e Artë”.

Derniers articles