24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Champions League, 17 gola në 5 ndeshje!

Pesë ndeshjet e ditës së sotme, të vlefshme për turin e tretë të kualifikueseve të Champions League, kanë prodhuar plot 17 gola.

Ligjin padyshim e kanë bërë skuadrat vendase.

Norvegjezët e Bodo/Glimt, izraelitët e Makabi Haifa, kanë shkëlqyer, duke fituar me goleadë, teksa kualifikimi për në “Play Off”, tashmë duket një formalitet.

Një fitore mininame, por mjaft të rëndësishme arriti edhe Dinamo e Kievit në përballjen ndaj Shtrum Grac.

Sfida e vetme e mbyllur në barazim ishte ajo e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit mes Karabag dhe Ferencvarosh.

Vlen të theksohet fakti se skuadra që do të eliminohet nga dueli mes Karabag dhe Ferencvarosh, do të përballet në “play-off”-in e Ligës së Konferencës, me fituesen e çiftit Shamrok-Shkupi.

Rezultatet

Bodo/glimt – Zalgiris 5:0
Karabag – Ferencvarosh 1:1
Makabi Haifa – Apollon Limasol 4:0
Dinamo Kiev – Sturm grac 1:0
Crvena Zvezda – Pynik Jerevan 5:0

Derniers articles