17.4 C
Berne
lundi 15/07/2024

Ardon Jashari ftohet nga NATI (Zvicra) për ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Spanjës dhe Çekise

Bernë, 19 shtator -Trajneri i kombetare zvicerane (NATI) Murat Yakin i ka bërë thirrje një neofiti që të plotësojë listën e tij për ndeshjet përgatitore kundër Spanjës dhe Republikës Çeke (24 dhe 27 shtator). Trajneri ka zgjedhur shqiptarin Ardon Jasharin, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Ardon Jashari zëvendëson Noah Okafor

Mesfushori 20-vjeçar i Lucernit zë vendin e Noah Okaforit i cili vuan nga një problem me dhëmbët. Shumë keq për ish-Baselin, i cili aktualisht është në formë të shkëlqyer me dy gola në Champions League kundër Milanit dhe Chelseat.

Ardon Jashari i bashkohet grupit, por nuk ka të njëjtin pozicion si Okafor. Jashari është një mesfushor defansiv që të bën përshtypje me pjekurinë e tij në moshën e tij.

utbollisti 19 vjecar nga Kumanova Ardon Jashari ka siguruar tashme vendin e titullarit te ekipi FC Luzern. Ai aktivizohet ne rolin e mesfushorit defenziv. Nuk eshte grumbullar asnjehere nga moshat e Zvicres apo Maqedonise.

Derniers articles