20.8 C
Berne
dimanche 26/05/2024

Ricky Martin ne kryeqytetin shqiptar ne koncertin e madhe ne Tirane bashkon homoseksualet

Tirane, 20 korrik -Ylli i muzikes boterore Ricky Martin për herë të parë performoi ne nje koncert te madhe te enjten e fundit ne kryeqytetin shqiptar ne Tirane, ne kusfet te turneut “Ricky Martin Symphonic” perfshire ketu edhe vendin e shqiponjave.

Per deshmuar kete kengetari i njohur Marti para mijera te pranishneve ne koncertin e madh ne sheshin « Skenderbe » ne Tirabe ai bete me duar sibolin kombetar shqiponjen i cili duke pershendetur piblikun shqiptar doli ne bine duke valsbitur flamurin kombetar, njifton nga Tirana gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Për ketë ka reaguar dhe vetë ylli i muzikës botërore, i cili nëpërmjet një postimi në Instagram shprehet se ndihet shumë i lumtur qe ka mbajtur koncertin e tij në kryeqytetin shqiptar.

“Po!! Shumë i lumtur qe jam në Tiranë, Shqipëri më 20 korrik me koncertin tim Simfonik dhe Orkestrën Kombëtare të Tiranës… » ka thene këngëtari i njohur.

Në Shqipëri aktualisht 13 % e popullsisë është homoseksuale dhe vetëm 5% janë të deklaruar si të tillë, ndërsa kjo është arsyeja pse do të organizohet një paradë e tillë, e para e këtij lloji, e ku do të marrë pjesë edhe Ricky Martin, ylli i pop muzikës i deklaruar si homoseksual i culi ishte mysafire i prefektit te Tiranes Erion Velijaj po ashtu nje homoseksual, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Do perlujtusr se Shqiperis aktualisht njihet vendi me inkortuptuar ne ballkan. Si pasijeve kesaj dhe krizes ekonomike keto 20 vitet e fundit shqiperine e kane ledhuar 1.400.000 qytetare, kryesisht te rinje te vendoszr ne vendet e BE-se, nje numer immadh edhe ne Zvicer. Veq kesaj, ajtualisht rreth 100 mije persona jane konsumues te droges dhe sipas organizatave nderkombetare mbi 200.000 prostituta shqiptare veprojne ne vendet evropiane (Itali, Greqi, Dubai,Serbi, Turqi, France, Zvicer…) shkruan Le Canton27.ch

Kujtojmë se lajmi u konfirmua fillimisht nga gazeta z i erane Le Canton27.ch përmes një postimi në mediat sociale zbuluan se Ricky do performojë në kryeqytet më 20 korrik.

Derniers articles