3.5 C
Berne
samedi 9/12/2023

Përzgjedhësi Maliqi publikon listën e futbollistëve të Kombëtares U19

Prishtine, 10 nëntor 2023 – Kombëtarja e Kosovës U19 do të udhëtojë, të hënën, në Maltë, ku do të marrë pjesë në turneun kualifikues për Kampionatin Evropian 2024. Dardanët, të udhëhequr nga Adil Maliqi, do të zhvillojnë tri ndeshje në kuadër të Grupit 7, ku bëjnë pjesë edhe Malta, Sllovakia dhe Ukraina, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ndeshjen e parë, Kosova do ta zhvillojë të mërkurën më 15 nëntor kundër Sllovakisë, në orën 14:30. Në ndeshjen e dytë, më 18 nëntor, Dardanët do të ballafaqohen me Kombëtaren e Ukrainës, derisa në ndeshjen e fundit, më 21 nëntor, Kosova do të përballet me Maltën.

Lista e futbollistëve

Miran Cela – TSV Munich 1860
Art Miftari – KF Ramiz Sadiku
Erion Salihu – Servette FC
Dren Dobruna – Hartford Athletic
Davud Sylaj – Grasshopper Club Zurich
Leon Zeqiraj – SV Werder Bremen
Alpi Shahini – HNK Hajduk Split
Leonit Ibrahimi – FC Union Berlin
Merlind Kodra – Grasshopper Club Zurich
Diamant Lokaj – SV Sandhausen
Adonis Milaj – Borussia Monchengladbach
Dior Gerbovci – Grasshopper Club Zurich
Edion Gashi – Schalke 04
Lorent Talla – Queens Park Rangers
Engjëll Ajazi – FC Ballkani
Elvir Gashjani – KF Llapi
Igball Jashari – FC Prishtina
Fanol Lutolli – KSC Karlsruhe
Elmedin Rama – SK Slavia Prague
Eliot Bujupi VfB – Stuttgart

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...