22.3 C
Berne
dimanche 1/10/2023

PDK-ja mban takim me mërgatën në Gjenevë, të pranishme deputetet Deliu dhe Hoxha

Gjenevë, 8 tetor -Në Vernier të Gjenevës me prezencë të kryetarit të PDK-së në Zvicër, Ragip Xhaka, ku të pranishme ishin edhe deputetet e PDK-së, Blerta Deliu dhe Eliza Hoxha, është mbajtur takim informativ me mërgatën në lidhje me gjendjen aktuale në Kosovë, veçanërisht për sigurinë, politikën, ekonominë dhe arsimin, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Deputetet e PDK-së, Deliu e Hoxha, me mërgatën biseduan për mundesinë e investimeve në Kosovë, për integrimin e shqiptarëve në Zvicër, nga të cilët u kërkua të jenë shembull i mirë për t’i dhënë imazh pozitiv Kosovës dhe kombit.

Gjithashtu në këtë takim është folur edhe për vizionin e PDK-së për të ardhmen dhe për programin që ka ky subjekt politik për mërgatën.

Peut être une image de 6 personnes, personnes assises et intérieur

Peut être une image de 9 personnes et personnes debout

Derniers articles

Nese nuk na besoni neve…Atëherë lexoni dhe besoni mediave boterore. Ja se çfarë shkruan gazeta gjermane per Edi Ramen..

Berne, 1 tetor /Frankfurter Allgemeiner Zeitung: Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasë Serbia që prej kohës së Nikolla Pashiq! FAZ:...

Mediat zvicerane: Vazhdon terrori nga manastiret serbe, dje ne Kosovë, sot ne Serbi…Një krijesë misterioze me hiram të zi në një manastir, që...

Berne, 1 tetor -Nje video  me rrjete sociale ka tmerrusr qytetaret ne Serbi, ku verejet nje krijese misterioze po shkaktob frikë dhe terror në Serbi,...

Kisha te Manastiri serbe ne Banjska dikur ishte xhami. Ja cili hoxhë shërbente aty!

Banjska në Zveçan, aty ku krimi serb vrau një polic kosovar e tentoi të destabilizonte veriun, paska qenë dikur një fshat tipik shqiptar, e...

Mergimtaret ne Zvicer bënë homazhe për nder të heroit te sovranitetit, policit Afrim Bunjakut

Berne 30 shtator -Dje dhe sot edhe ne Zvicer gati ne gjitha kantonet dhe qendrat  ku veprojne institucionet e Republikes se Kosoves mergimtaret tane...

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...