3.5 C
Berne
samedi 9/12/2023

Nje muaj para ndeshjes Zvicer-Kosove shiten biletat (33 mije) brenda 60 min.

Berne, 20 tetor (Nefail Maliqi) -Biletat per ndeshjen mes Kombetsres zvicerane  kundër Kosovës qe do mbahet ne Bazel jane shitur brenda një ore, behet fjale per 33 mije,  njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ndodhi shpejt, sa ael e mdhel syge, vetem  brenda 60 minutave u mbaruan të gjitha biletat për ndeshjen e fundit kualifikuese të kombëtares zvicerane mes Zvicres dhe Kosoves qe do te zhvillohet me 18 nentor ge ketij viti.

Kombëtarja e Zvicrës përballë tribunave të mbushura me Kosovën (ndeshja e parë 2:2) e luajti ndeshjen e fundit në shtëpi në kualifikueset për Kampionatin Evropian. Të gjitha biletat për ndeshjen në St. Jakob-Park në Bazel janë shitur brenda një ore.

Ndeshja në shtëpi do të zhvillohet më 18 nëntor (20:45), tre ditë pas ndeshjes kundër Izraelit dhe tre ditë para finales kualifikuese në Rumani.

« Përkundër paraqitjeve të dobëta të fundit, kombëtarja mund të sigurojë biletën e kampionatit evropian para ndeshjes në shtëpi kundër Kosovës.. »  ka shkruar gazeta zvicerane Blick.

Nëse merrni tre pikë kundër Izraelit, do të jeni në Kampionatin Evropian në Gjermani verën e ardhshme. Nëse jo, ndeshja e Kosovës do të ofronte mundësinë e radhës për biletën e Kampionatit Evropian. Korniza për këtë do të përshtatet patjetër.

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...