17.1 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Mediat zvicerane cuditet me Shqiperine me organizimin e një Festivali ne kulminacionin e Covid-19?!

Bernë, 22 janar -Festivali i parë me testet Covid-19 në hyrje Unum do të mbahet në qershor në Shëngjin, Shqipëri. Për të parë përzierjen e DJ-ve, do të duhet të keni testuar negativë para se të hyni në fushë. Viti 2021 nuk do të jetë i bardhë për festuesit. Unum do të punojë pavarësisht se çfarë. “Ne kemi mbështetjen e Ministrive të Turizmit, Mjedisit dhe Shëndetësisë. Veshja e Unum është 100% e garantuar ”, siguruan organizatorët, shkruan 20Minutes, trasnmeton gazeta zvcerane ne shqip « Le Canton27.ch »

Në njoftimin e tyre për shtyp, ata specifikojnë se « falë partnerit tonë të specializuar në teste të shpejta, vetëm spektatorët e testuar negativë për koronavirusin do të jenë në gjendje të hyjnë në sit ». Sapo të hyjë brenda, turma do të duhet t’i përmbahet rreptësisht rregullave aktuale sanitare.

« Toleranca zero do të zbatohet në drejtim të sigurisë », paralajmërojnë ata. Unum, i cili do të presë yje të muzikës elektronike, është ngjarja e parë e madhe muzikore që njofton testet e shpejta të detyrueshme Covid-19 në hyrje. Pa dyshim që festivalet e tjerë duhet të ndjekin shembullin e tij. Michael Drieberg, organizator i Sion Under the Stars, i tha Le Nouvelliste në Dhjetor 2020 se provat e shpejta ishin një nga zgjidhjet për ngjarjet që do të ndodhnin në 2021.

Unum, i cili do të mbahet në një plazh në Shëngjin në Shqipëri nga 3 deri më 7 qershor 2021, do të presë rreth pesëdhjetë DJ përfshirë emrat e mëdhenj Ricardo Villalobos, tINI, Shaun Reeves, Raresh dhe Cesar Merveille. Shumë artistë zviceranë janë gjithashtu në faturë si Sonja Moonear, Z. Mike, DJ Reas dhe Laolu.

Derniers articles

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Bernë, 23 mars -Pavarësisht më shumë se 12 orësh negociatash të shtunën nën patronazhin e BE-së, Kosova dhe Serbia nuk arritën të bien dakord...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...

Kryetari i FFK-së Agim Ademi sërish probleme me drejtësinë kosovare. Ai sot pas nje intervisitimi eshte derguar në mbajtje për 48 ore

Prishtinë, 22 maers -Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi sot ishte ftuar për t’u intervistuar. Ai do të qëndroj në mbajtje...