7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Mavraj jep detaje nga vizita në Hagë: Rexhep Selimi pikturon në burg, ekspozita do të bëhet në Prishtinë

Gazetari Muhamet Mavraj ka shpalosur detaje në “Frontal” në T7 për vizitën e zhvilluar në Hagë te ish-krerët e UÇK-së. Ai tha se ata kanë programe që ia kanë përshtatur shumë mirë vetës së tyre, duke përmendur Rexhep Selimin i cili po pikturon brenda në burg dhe ekspozitën do ta bëjë në Prishtinë.

Gazetari Mavraj tha se takimi me Rexhep Selimin shkoi shumë shpejt.

“Takimi ishte një orë dhe u tret, shkoi shpejt….Kanë programe shumë të mira që ja kanë përshtatë vetës me sport, lexime, pikturë. Rexhep Selimi po pikturojke në burg…Ai ka botu në 94-tën libër me poezi, për pikturë tha se kam ditë. Ekspozita do të bëhet në Prishtinë dhe do të shkojë”, tha Mavraj në “Frontal”.

Ndërsa, për Jakup Krasniqin, Mavraj tha se ishte shumë i shëndetshëm dhe i relaksuar.

“Baca Jakup mu duk shumë i kthjellur dhe i qartë, Baca Jakup i ka 72 vjet, mu duk më i shëndetshëm dhe shumë i relaksuar”, tha ai.

Ndërsa, për Nasim Haradinaj gazetari Mavraj tha “ i mirë, i këndshëm”.

Derniers articles

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...

Mediat zvicerane dhe evropiane nga Katari: Mesazhe urrejtjeje gjenocidale – Serbët provokojnë Kosovën

“Mesazhe urrejtjeje gjenocidale” – Serbët provokojnë Kosovën me flamuj ngha podrume («Völkermörderische Hassbotschaften» – Serben provozieren den Kosovo mit Garderobenfahne); "Serben provozieren mit Fahne...