17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Ylli boteror i muzikës Dua Lipa që dje denoncoi Serbinë per gjenocid ne Kosovë, sot ka denoncuar gjenocidin e Izraelit në Palestinë!

Tel Aviv, 22, qershor -Dua Lipa po pershndetet nga mbare bota humanitare dhe paqesore pasi denoncoi gjenocidin izraelit mbi feijet dhe gratë.  “Djegia e fëmijëve të gjallë nuk mund të justifikohet kurrë. E gjithë bota po mobilizohet për të ndaluar gjenocidin izraelit. Ju lutemi tregoni solidaritetin tuaj për Gazën”, shkroi ylli i popit në një Story në Instagram në fund të muajit të kaluar, citon gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Nje shqiptare, ylli i popit foli një ditë pas sulmeve vdekjeprurëse të ushtrisë izraelite në Rafah

Për Dua Lipën, qëndrimi është diçka e dukshme, për shkak të trashëgimisë së saj familjare, prindërit e saj janë nga Kosova dhe Shqipëria. Ylli boteror i muzikës Dua Lipa që dje denoncoi Serbinë per gjenocid ne Kosovë, sot ka denoncuar gjenocidin e izraelit në Palestinë!

“Djegia e fëmijëve të gjallë nuk mund të justifikohet kurrë. E gjithë bota po mobilizohet për të ndaluar gjenocidin izraelit. Ju lutemi tregoni solidaritetin tuaj për Gazën”, shkroi ylli i popit në një Story në Instagram në fund të muajit të kaluar.

Këngëtarja Houdini mori gjithashtu hashtag #AllEyesOnRafah. Një publikim për të cilin Dua Lipa nuk është penduar, përkundrazi.

“Kur flas për tema politike, dy-tri herë pyes veten nëse është vërtet një temë që, edhe nëse është përtej meje, është e nevojshme – dhe kjo është e vetmja arsye pse e botoj”, shpjegoi ajo për Radio Times. kohët e fundit. “Gjithmonë do të ketë reagime negative, ndaj ky është një vendim i rëndësishëm. Unë jam duke bërë kompensime, sepse në fund, mendoj se është për të mirën e të gjithëve, ndaj jam gati të marr një goditje. »

Derniers articles