22.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

E tere bota bashke me izraelitet paqesor po e denojne terrorin e Izraelit ne Palestine dhe vrasjen e femijeve!

Protestuesë izraelit bejnë thirrje për të kursyer jetën e të gjithë fëmijëve dhe për një armëpushim të menjëhershëm në Rripin e Gazës

Gjeneve UN, 29 tetor -Amerika ne krah te Izraelit me masakrat, krimet dhe gjenocidin ne Palestine mund ta humbun imazhin sikur Serbia ne Kosove

Që nga tragjedia e 11 shtatorit, armiqësia dhe dyshimi institucional ndaj muslimanëve dhe Islamit në mbarë botën kanë marrë vetëm përmasa epidemike.

Cdo dite mediat boterore flasin per luften mes Izrseki dge Hamasit” por informavione dalin se me shume po vrutet femije evgra se sa luftetarecte hamasit. Une nuk i them “terroriste” pasi ae OKB sa flet per hamasin nuk i thote ashtu

“Hakmarrja nuk është zgjidhje”
Pavarësisht etjes për hakmarrje që ka mbretëruar në Izrael që prej 7 tetorit, ata që luftojnë për respektimin e të drejtave të njeriut po përpiqen të dëgjojnë zërin e tyre.

Dana Moss kujton një mesazh në reagim ndaj imazheve të postuara nga OJQ-ja e saj Mjekët për të Drejtat e Njeriut në lidhje me evakuimin e një spitali në Gaza. “Na u tha: pas Gazës, do të jetë radha juaj”. Kërcënime gjithnjë e më të zakonshme, të nxitura nga gjendja e luftës.

Lufta mes Izraelit dhe Palestinës / U kerkua ne Gjenevë nga Zvicra që Netanyahun ta shpallin terrorist!

Zvicra duhet ta konsiderojë Benjamin Netanyahun si terrorist, tha ai të enjten në Gjenevë. “Zvicra ka marrëdhënie me Hamasin. Hamasi nuk është një organizatë terroriste”, u tha Ibrahim Khraishi korrespondentëve të akredituar në OKB në Gjenevë (ACANU), njfton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Izraeli qartet, pas masakrave ndaj femijeve ne Gaza tash kercnon edhe OKB-ne, nuk ju jep viza, per te humbur gjurmet e krimeve, nga frika se do te hasin ne deshmi gjenocidi

Israel to refuse visas to UN officials after Guterres speech on Gaza war. Protesting the UN chief’s indirect criticism of Israel, Israel’s UN envoy says ‘the time has come to teach them a lesson’.

Edge Netanyahu ka refuzuar dy herë të flas me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së

Sikur dikur Serbia ne Kosove qe bllokonte vezhguesit e OSBE-se, OKB-se, kryeprokuroren e gjykates nderkombetare te OKB-se per krime ne Ish-Jugosllavi Louis Arbour, duke e shpallur persona non grata!

Disa media proizraelite propagandojne se gjoja i “Gjithë Perëndimi i është bashkuar Izraelit”, ne fakt eshte e kunderta: Gjithe perendimi dhe Evropa deri ne Turqi eshte kunder okupatorit izraelit, madje edhe OKB dhe e hebrenjt (siq u pa ne Capitol Hill) po denoncojne bombardimet dhe masakrat ndaj femijeve dhe grave. Herbrenjt ne Amerike i thane Washingtoni dhe Tel Avivit “Jo masakra ne emer tonin”

Tani Izraeli thotë se do të refuzojë vizat për zyrtarët kryesorë të OKB-së

« Ne duhet të tronditim OKB-në, » tha ambasadori i Izraelit në OKB Gilad Erdan për mediat izraelite.

Derniers articles