17.4 C
Berne
lundi 15/07/2024

Abuzoi seksualisht me të bijën, dënohet me 20 vite burg 50-vjeçari nga Kosova, i ndalohet hyrja në Francë

Berne, 4 korrik -Një shqiptar nga Kosova është dënuar me 20 vite burg për përdhunimin e vajzës së tij në Francë, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Mediat Le Canton27.ch bëjnë të ditur se 50-vjeçarit i është ndaluar edhe hyrja në territorin francez. Vendimi i Gjykatës së Meuse Assize vendosi në favor të vajzës që ishte viktimë e incestit nga babai i saj për një dekadë. Sipas Gjykatës, babai filloi të abuzonte me vajzën e tij që kur ajo ishte 13 vjeç. Ai vazhdoi abuzimin midis viteve 2010 dhe 2020. Krahas dhunës seksuale, vajza ka qenë edhe viktimë e dhunës fizike dhe kërcënimeve me vdekje.

“Një tiran shtëpiak, pervers, manipulues, egocentrik, jashtëzakonisht i ftohtë”, kështu e përshkroi prokurori i përgjithshëm, Sofian Saboulard, shqiptarin, teksa ai mohoi të gjitha akuzat.

50-vjeçari ishte dënuar në shkallë të parë me 18 vjet burgim në janar të vitit 2023. Një gabim procedural bëri të mundur lirimin e tij më 13 shkurt, por u arrestua sërish pas 12 ditëve. Ndërsa, në korrik të vitit 2024, mori dënim maksimal.

Derniers articles