28.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Gazetari ndërkombëtar nga Gjeneva: Italia me diasporën tonë po mbeshtesin « Berlusconin » shqiptar për deputet në PE

Njeriu i mirë, me shumë shokë!..Dje ne e mbështetëm dhe i dham besimin per kombëtaren tone, italiani De Biasi, por sot ai po na e kthen, po na përkrah neve🇦🇱🤝🇮🇪

De Biasi ju eshte bashkuar kolonës prej mijëra shqiptarëve në Itali në mbështetje të Muharrem Salihut, kandidatit të vetëm shqiptar për eurodeputet! Përkrahjes për kandidatin te vetem shqiptar Muharrme Salihu eshte rredshtuar edhe gazetari yne i njohur ne Gjenevë nefail maliqio, njherit nje mik i Giovanni De Biasi, ish trajnerit të Kombëtares shqiptare, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Qëndroni të bashkuar në votën tuaj pro Salihut, si në Kombëtare, sipas porosisë së Skënderbeut, ka thënë De Biasi, ish trajnerit të Kombëtares shqiptare, banor i zonës.

« Kur të huajt po e mbeshtesin Muaharrem Salihun nga Kosova Lindore (Medvegja) pse une, pse ju, pse ne t’mos e perkrahim..Pra, te gjithe me Muharrem Salihun, ta votojme, ta kemi nje ze ne Paralamentin Evropian.. » ka deklaruar gazetari yne i njohur Maliqi per gazetën zvicerane Le Canton27.ch

« Italia me diasporën tonë po mbeshtesin « Berlusconin » shqiptar – Muharrem Salihun për deputet në PE.. » ka shtuar ne vazhdim gazetari shqiptar i cili po ashtu ehste nga viset shqiptare, nga Lugina e Preshves, sikur kandidati per deputeti z.Muharrem Salihi.

De Biasi tha para një grupi prej qindra të pranishmëve, se unë e solla në Europian Shqipërinë ku bashkoheshin shumë djem nga krejt viset shqiptare!

Vetëm të bashkuar jemi më të fortë!.. (Solo uniti siamo più forti!..) Ju kujtohet amaneti i Skenderbeut me thuprrat?

Derniers articles