3 C
Berne
mardi 21/03/2023

Futbollisti shqiptar nga Medvegja i lindur ne Zemun do luaj për Kosovën. Mediat serbe cmenden..

Presidenti i FFK-së Agim Ademi e mirëpret futbollistin shiptare nga Medvegja

Bernë 1 janar -Shqiptari nga Medvegja Emir Sahiti  pasi ka luajtur për Hajdukun e Splitit, ai se fundit zgjodhi Kosovën. Lajmi për Emir Sahitin ka cmenudur Serbinë – bëhet fjalë për një futbollist të lindur në Zemun, i cili vendosi të luajë pët ekipin shqiptar ne Kosovë, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Futbollisti që luan për Hajduk Split i Kroacisë, Emir Sahiti i ka thënë “Po” kombëtares së Kosovës në futboll. Ljami është bërë i ditur nga FFK ne Prishitnë.

Presidenti i FFK-së Agim Ademi e mirëpret futbollistin shiptare nga Medvegja

“Futbollisti i Hajdukut të Splitit, Emir Sahiti ka vendosur që t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës. Ai, pas takimit të sotëm me presidentin Agim Ademi, e ka nënshkruar shkresën nëpërmjet të cilës do t’i kompletohet dokumentacioni i nevojshëm për t’u paraqitur në fanellën e Dardanëve” thuhet nder tjera në njoftimin e FFK-së, transmeton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Sahiti luan në pozicionin e sulmuesit dhe këtë sezon për Hajduk Split nga 18 ndeshjeve të zhvilluara ka arritur që të shënojë 2 gola dhe të dhurojë 2 asistime. Më herët Sahiti kishte luajtur për shpresat e Kombëtares së Shqipërisë. Edhe vetë lojtari është shprehur i lumtur që do ta përfaqësojë Kosovën.

Emir Sahiti ka lindur në Zemun në vitin 1998, prindërit e tij janë nga Medvegja, në karrierën e tij ka luajtur për Trepçën, Rabotniçkin, Shibenik dhe Hajduk të Splitit i cili kishte nënshkruar nje kontrate në vitin 2018

 

Derniers articles

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...

Këshilli Federal miraton raportin për ushtrimin e të drejtës së votës nga jashtë

Bernë, 17 mars –Gjatë mbledhjes së 17 marsit 2023, Këshilli Federal miratoi një raport për ushtrimin e të drejtës së votës nga zviceranët jashtë...