15.2 C
Berne
samedi 30/09/2023

Flet Boss-i i futbollit kosovar ne gazeten zvicerane: Në Kosovë nuk ka urrejtje ndaj Zvicrës

Gjeneve, 9 shtator -Për herë të parë në historinë e saj, Zvicra do të luajë në tokën kosovare të shtunën (20:45). Një ndeshje domosdoshmërisht e veçantë, siç deklaroi Agim Ademi, president i federatës kosovare, shkruan gazeta zvicerane ne dhqip Le Canton27.ch duke ju regeruar TDG.

Agim Ademi është kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës që nga viti 2018. Ai personalisht është i përfshirë në “rekrutimin” e lojtarëve nga diaspora për kombëtaren.

“Prishtina nuk është një qytet i bukur, por njerëzit atje janë simpatikë.” Rrugës për në hotelin në kryeqytetin kosovar ku po mblidhet kombëtarja vendase, taksisti zgjodhi ndershmërinë. Këtë synon ta dëshmojë Agim Ademi, kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës që nga viti 2018. Ai e pret në holl, para ndeshjes kualifikuese për Euro 2024 kundër Zvicrës të shtunën.

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...