25.4 C
Berne
vendredi 19/07/2024

« Pornovisioni Albania-2022 » ishte mbrëmja e 10 majit ne Torino per shqiptaret – Ronela Hajati me veshjen vullgare, ngaterroi Eurovisonin me kabarenë!

Bernë, 12 maj -Të martën e fundit (10 maj) u mbajt gjysmëfinalja e parë të Eurovizionit. Siq u pa, pos Zvicrës u kualifiku Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegjia, Greqia, Ukraina, Moldavia dhe Holanda. Fatkeqësisht, Shqipëria u eliminua për cka pasuan nje ser kritikash, shume reagime dhe komente ne adrese te Ronela Hajatit here here fyese qe i humbi imazhin Shqiperisë, kombit shqiptare per performacen e saj te dobet ne Torino.

me veshjen e saj provoktive, qe per shume shqiptare mbremja e 10 majit nuk ishte Eurovison, por « Pornovisioni Albania-2022 », shkruan gezeta zvicerane Le Canton27.ch

Shqiptaret e zhgenjyer me paraqitjen e Ronalda Hajatit. Prezentimin e saj ne Torino e cilesuan skandaloze!

Fundi i shpresës për Shqipërinë në Eurovizion. Ronela Hajati u eliminua nga gjysmëfinalja e parë e kompeticionit këtë të martë më 10 maj në Torino. Një zhgënjim i vërtetë për fansat, të cilët nuk kanë ngurruar ta bëjnë të ditur në Twitter.

Pak orë pas performancës së saj, Ronela Hajati u përballur me kritika dhe mijëra komente ne rrjetet sociale here here me fyerje..jo vetëm per kendimin e dobet por edhe per kareogarfine « nule » te eskagjeruar, ekstravagante dhe provokative qe paraqitja e saj u « konvertua » aty per aty nga nje evenment kulturor ne imazhe porno dhe seksi qe shume kush ne publik mbeti gojen hapur, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

« Jo vetëm teksti, por edhe videoklipi i Ronelës për Eurovision ishte skandaloz!.. »; « Kënga e Ronelës skandaloze, kishte vetëm ulërima! Performanca e denjë për club striptizmi!..; « Fitoi festivalin e RTSH me një këngë skandaloze, Ronela na ekomprmetoi kombin ne Toronto.. » ..jane keta vetem disa tituj qe shkëputem nga gazetat shqiptare

Në rrjetet siociale dhe media shqiptare ne ballkan sidomos ne Shqiperi dhe Kosove e diappore me mijera komente përdoruesit e internetit nuk hezituan të ndajnë zhgënjimin e tyre pas këtij eliminimi te Shqiperisë. Madje shumica e tyre nuk e kritikuan vetem kengetaren Hajati por edhe ata qe e pergatiten dhe e futen ne skenë. Nuk munguan kritikat nga kaerografi deri tek kryeministri i Shqiperise Edi Rama.

Komentatorja nga Tirana: Këngetaret tona shkojnë deri në eurovizion për të masturbouar në skene!

“Shqipëria nuk u kualifikua, por Islanda u kualifikua? Çfarë është ky skeç, ky cirk”, “Ku është Shqipëria?”, “Zvicra është në finale dhe jo Shqipëria, hajgare?”, « Hajati me veshje vullgare, Eurovisoni nuk eshte kabare »; Për disa komentues, Eurovisoni i sivjem per Shqiperine ishte « Pornovisioni Albania-2022 ». « Këngetaret tona shkojnë deri në « urovizion të masturbojne në skene .. » ka shkruar nje komentaore nga Tirana L.XH e mllefosur me paraqitjen e Ronela Hajatin ne Toronto, përcjelle gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Performanca e këngëtares Ronela Hajati, ishte paraqitja me e dobët që ka pasur Shqipëria ndonjëherë në Eurovision. Kështu thotë artisti dhe këngëtari i njohur Robert Aliaj Dragot, i cili nuk i ka kursyer aspak kritikat mbi paraqitjen e këngëtares mbrëmjen e kaluar, e cila nuk arriti as të paraqitej në finale. Sipas tij « Kënga e Ronelës skandaloze, kishte vetëm ulërima! Performanca e denjë për club striptizmi! Paraqitja më e dobët që kemi pasur në Eurovision »

Nuk eshte kjo hera e pare qe Shqiperia deshton qopfgte me kenge apo daljen e këngetarëve ne skenen e Eurovisionit gjysemlakuriq. Te kujtojme Anxhela Peristeri me « karama » ne Eurovision 2021 e cila deshoi. Po ashtu sivjet nuk kaloi hiq me mire as Ronela Hajati me ‘Sekretin’ qe nuk shkoi në finalen e « Eurovision » 2022 qe shume kush, sidomos ekspertet e muzikës nje gje kishin ditur dhe pritur.

Më skandaloze është festiviali i Shqipërisë, që po ua jep mundësinë këtyre këngëtareve që të përfaqësojnë shqiptarët në arenën ndërkomëbtare.

Mediat zvicerane per Eurovision e sivjem shkrujaten se « Song Contest – ishte plot ngjyra, me zë të lartë dhe të egër.. » duike dhene foto gati porngarfike te kengëtareve shqiptare.

Ronela Hajati nuk u kualifikua në finalen e madhe të Song Contest të Eurovizionit 2022 jo vetem per shkak prezetimit (zerit) te dobet por edhje për shkak veshjes vullgare me të cilën hyri në garë qe gazeta zvicerane ne shqip vementin e kenges evripane per shiperine ka quajtur « Poronvisioni Albania 2022

Mediat zvicerane prezentimin Hajtit e kane cilesuar si prvokuese. Ronela Hajati mund të planifikojë finalen e së shtunës. Shfaqja e tyre është provokuese dhe ka shumë kërcim.. (Sex sells – wenn dieses Motto gilt, kan Ronela Hajati für das Finale am Samstag planen. Ihre Show ist aufreizend, es wird viel getanzt und trotzdem)

Edhe mediat franceze sikur « Voici kane shkruar per zhgënjimin e shqiptareve me prezentimin e Ronela Hajati ne Eurovisionin e sivjem duke quajtur sakndaloz (Eurovision 2022 : Ronela Hajati (Albanie) éliminée en demi-finale, les internautes scandalisés)
Mbrëmë, por edhe sonte në debate të ndryshme, si ne Shqiperi, ashtu edhe ne Kosovë dhe Zvicer jane me këngen dhe veshjen e saj te eksgjeruar sexi, qe shume kushi e cilesuan si nje veshje ta kabareve qe nuk i shkonte nje evenmenti te artit, te kultures se mirëfillte ashtu siq e njohim evementit kulturor dhe tradiucional – Eurvosioni.

Derniers articles