16.6 C
Berne
lundi 15/07/2024

Zvicër, ky kosovar ka 12 vite në arrati

Bernë, 9 tetor -Ky kosovar nga Aargau i njohur pe rpolcine kantonale është në arrati për dymbëdhjetë vjet, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju rferaur Minisstrise kantonale.

Të burgosurit që shpërthejnë ose arratisen nga burgu janë bërë vazhdimisht tituj në të kaluarën.

Në Baden, të burgosurit u mbuluan me çarçafë, në Zurzach njëri u arratis teksa vizitonte dentistin. Një tjetër u qëllua për vdekje nga një oficer policie teksa po përpiqej të arratisej.

Të martën, një i burgosur u arratis nga stacioni i trenit në Aarau gjatë transportit të të burgosurve. 34-vjeçari tunizian ishte në paraburgim në pritje të dëbimit dhe do të dërgohej në zyrën e migracionit. Megjithë një kërkim të menjëhershëm, ai që atëherë është zhdukur nga faqja e dheut.

Derniers articles