24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Zvicer, nga një përleshje në Lucern, humb jetën i riu kosovar (20)

Geuensee (LU), 26 shtator  -Një incident me fatalitet ndodhi të shtunën mbrëma në një pompë të benzinës në Lucern të Zvicrës, ku ka humbur jeten nje i ri nga Kosova, njofton Blick dhe 20Minuten, transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Rreth orës 19:30 mbrëmë, policia morri informatë për një incident në një pompë të benzinës, ku pas një përleshje mes disa personave, një 20-vjeçar nga Kosova mbeti i vdekur

Policia e kantonit të Lucernit konfirmojë incidentin në të cilin ka vdekur një person. Sipas policisë, të dy grupet sulmuan njëri-tjetrin në parkun industrial Schäracher në Geuensee.

Sipas provave të para të policisë, në konflikt janë përdorur edhe gjësende të ndryshme, ku 20-vjeçari kosovar mbeti i vdekur në këtë përleshje ndërsa disa persona të tjerë u dërguan në spitale, disa me lëndime të rënda.

Në këtë përleshje ishin të përfshirë disa persona nga Siria, Iraku, Maqedonia e Veriut dhe Zvicra. Ndërsa rasti është ende nën hetime.

Derniers articles