16.6 C
Berne
lundi 15/07/2024

Neser ne kongresin e XIII te AMFE ne Tirane do te porformojne artistet e njohur Lule Elezi dhe Kastriot Tusha

Tirane, 2 qershor -Neser (03.06.2022) duke filluar në orën 10:00 në ambientet e Hotel Tirana International, ku do të mbahet Kongresi i XIII-të europian organizuar nga Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë në bashkëpunim me QKUM, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Në hapje se ketij kongresi nga Dr.Aurora Dollenberg, presidente e AMFE, per te pranishmit do te kene rastin te shikojne dhe degjojne performancën e dy artistëve të njohur shqiptarë, tenori Kastriot Tusha dhe pianistja Lule Elezi, me një program të përzgjedhur artistik nga repertoari i veprave shqiptare dhe botërore.

Po ashtu në këtë Konferencë pritet të marrin pjesë por mjekrve, eksperteve nga medicina edhe përfaqësues të institucioneve shtetëtore.

Derniers articles