22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

Zvicer, maqedonasi me Golf godet kosovaren shtatzene me Ferrari prej 200.000 euro

Berne, 14 korrik -Pas një aksidenti në Menziken AG. Tani gruaja shtatzënë flet në Ferrari. Gjatë kthimit, të mërkurën ka ndodhur një aksident në Menziken AG. Një VW Golf anashkaloi një Ferrari. Tre persona u desh të shkonin në spital. Përfshirë një kosovare 28 vjeqare shtatzënë, njifton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeveve te policise,

Me konkretisht, dje ne mbremje rreth orës 18.45 ka ndodhur një përplasje frontale anësore në rrugën kryesore në Menziken AG. Arsyeja: shoferi (20) i një Golf gri që vjen nga Beromünster LU dëshiron të kthehet majtas në pikën e karburantit Coop.

« Sipas njohurive të mëparshme, ai e anashkaloi një Ferrari 488 GTB që po afrohej saktë, » konfirmon Bernhard Graser nga policia kantonale e Aargaut.

Ndodh një përplasje. Ferrari gri hidhet tutje dhe përplaset gjithashtu me një Clio blu që po lëvizte pas Golfit. Shoferi i Golfit, maqedonas, është dërguar në spital me lëndime në dorën e majtë.

Për fat të mirë, airbag-i i Ferrarit u hap
Në timonin e Ferrarit, i cili ka 720 kuaj fuqi dhe një çmim të ri mbi 200 mijë franga, ishte një kosovare shtatzënë e rëndë (28). Ajo është në javën e 35-të dhe është dashur të dërgohet në spital për kontroll. 28-vjeçarja dhe djali i saj i palindur janë ekzaminuar.

Sipas nje kosovari “Për fat të mirë gjithçka është në rregull! Ne kishim një engjëll gjigant mbrojtës. Vogëlushja supozohet se do të lindë për pesë javë”

Ajo ishte jashtëzakonisht e lumtur që nuk kishte me vete dy fëmijët e saj. Normalisht ajo është duke vozitur një Mercedes. Burrit tim dhe mua na dha Ferrari nga një koleg sepse ai ishte me pushime në këtë moment”. Ajo nuk mund të thotë shumë për vetë aksidentin. “Isha në rrugë krejt normalisht kur Golf u përplas papritur me mua. Për fat të mirë, airbagu i Ferrarit u hap. » Ajo nuk dëshiron të thotë më shumë për aksidentin.
100,000 CHF të mira në dëmtim të pronës

Derisa kosovarja dhe fëmija i saj i palindur kanë mbetur të padëmtuara, shoferi i Clio-s, rumune (29), ka mbetur i plagosur lehtë. Dy personat që hipnin me të shpëtuan të tronditur.

Dëmi është i madh. Zëdhënësi i Kapo, Graser: « Ne supozojmë se dëmi i pronës arrin në 100,000 franga. » Shoferi i Golfit është referuar në prokurori publik.

Derniers articles