28.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

20min.ch: Komuniteti Tiktok, personalitetet zvicerane shpesh i krahason burrat shqiptarë

Bernë, 9 shkurt -« Ueli Maurer duket si Leonardo DiCaprio dhe Berset është shumë i lezetshëm ». Komuniteti Tiktok shpesh i krahason burrat me shqiptarët. Shumë njerëz janë të zemëruar për Alain Berset, shkruan Bettina Zanni autorja e shjkrimit t etritulluar «  »Ueli Maurer duket si Leonardo DiCaprio dhe Berset është shumë i lezetshëm »  («Ueli Maurer sieht aus wie Leonardo DiCaprio und Berset ist super herzig») boptuar ne gazten prestiugjioze zvicerane 20min.ch, transmeton Le Canton27.ch

Faqja Swissmeme postoi fotot para dhe pas të Këshilltarëve Federalë. Komuniteti Tiktok e krahason Ueli Maurer me një aktor hollivudian dhe e gjen Alain Berset « të nxehtë ».

Për këtë bëhet fjalë

Faqja argëtuese Swissmeme ka postuar së fundmi një video në Tiktok me fotot para dhe pas të Këshillit Federal.

Fotot janë modifikuar nga një aplikacion fytyre.

Komuniteti Tiktok shpesh i krahason burrat me shqiptarët. Shumë njerëz janë të zemëruar për Alain Berset. (Oft vergleicht die Tiktok-Community die Männer mit Albanern. Von Alain Berset schwärmen besonders viele.), ka shkruar 20min.ch

Alain Berset (PS) dhe Ueli Maurer papritmas kanë flokë dhe kanë një mjekër treditore: faqja argëtuese Swissmeme kohët e fundit postoi një video në Tiktok me fotot para dhe pas të shtatë Këshilltarëve Federalë. Ato u përpunuan nga një Faceapp. Përdoruesit shpesh duan të shohin ngjashmëri me shqiptarët. “Të gjithë duken si shqiptarë…” thotë “Amir Qallaki”. Dhe “Lisa” pyet gjithashtu: “A janë të gjithë nga Kosova?”.

« Uau, Berset është shumë i nxehtë »

Disa përdorues mahniten kur shohin fotot pasuese të Këshilltarit Federal. « Uau, Berset është shumë i nxehtë, » thotë një përdorues, një tjetër e gjen Berset « super të ëmbël ». Dikush madje sheh ngjashmëri me yllin e Hollivudit Leonardo di Caprio në Ueli Maurer.

Fotot e redaktuara të këshilltarëve federalë shkaktojnë më pak bujë. Dikush mendon se femrat janë thjesht të grimuara të dyfishta. Një përdorues beson se gratë nuk janë të përfaqësuara mirë dhe kritikon « dhëmbët e bardhë ».

Ylli i mediave sociale Zeki thotë për kontributin e tij: « Unë me të vërtetë doja të përdorja aplikacionin për të treguar se çfarë ndryshimi të madh mund të bëjë një modifikim i tillë. » Ideja e këshilltarëve federalë i erdhi në mendje spontanisht. Për punën e tij ai thotë: “Bukuria është në syrin e shikuesit”.

Derniers articles