22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

E dashura e dhunuar, Zvicra i jep gjashte vjet burg  boksierit të njohur serb

Bernë, 18 qershor -Gjykata e rrethit të Urit e dënoi me gjashtë vjet burg. Një 27-vjeçar serb po e kundërshton këtë vendim para Gjykatës Supreme. Një referencë për zonën Shengen do të rrezikonte gjithashtu karrierën e tij në boks, njfton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te gjkytes kantonale .

Ai duhet të qëndrojë pas hekurave për më shumë se gjashtë vjet. Mirëpo, kundër këtij aktgjykimi të gjykatës së qarkut Uri mbrohet boksieri 27-vjeçar i peshave super të rënda nga Serbia, ndërsa kundër aktgjykimit të vitit të kaluar ka apeluar edhe prokuroria publike. Të mërkurën palët u mblodhën përpara Gjykatës së Lartë të Urit për të shqyrtuar sërish çështjen.

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...