13 C
Berne
dimanche 23/06/2024

Dwamena vdes ne Dhqiperi, ra pa ndjenja në fushë, vdes në spitalin e Kavajës sulmuesi i Egnatias

Raphael Dwamena, golashënuesi më i mirë i Egnatias, ka ndërruar jetë, pasi u rrëzua në fushë gjatë kohës kur luhej ndeshja, njofton FaceNews  nga Tirana.

28-vjeçari ganez krijoi panik tek të gjithë lojtarët dhe të pranishmit në stadiumin “Egnatia Arena”, teksa u nis menjëhere drejt spitalit me ambulancë, por për fat të keq nuk mbijetoi./Face News

Afrikani ka patur më parë probleme në zemër, ndërkohë që një rast i ngjashëm i ka ndodhur edhe kur luante në Austri. Sulmuesi kishte probleme dhe vite më parë u tërhoq nga sporti, ndërsa kishte një çip që e lejonte të luante futboll.

Derniers articles