23.1 C
Berne
mercredi 17/07/2024

La Diaspora

Psikologia nga Gjermania Berisha -Pacolli: Privilegj te jesh pjesëmarrēse ne Kongresin e nesērm ne Cyrih, te Federates se Mjekeve ne Evrope

 * Znj. Psikologe edhe prifedioni juaj si i mjekeve, humanitar. Mendoni se intersimi i njerezve sit eshte me i madh apo me i vogel?Shkendije...

Policia zvicerane arreston dy shqiptarë, dyshohen për kultivim të marihuanës

Cyrih, 22 gusht -Policia zbulon një mega plantacion të paligjshëm kërpi në Oberglatt ZH. Policis ka arrestuar dy shqiptarë qe drejtonin një plantacion të paligjshëm...

Parti te medha ne Zvicer kerkojne ndihme nga Albin Kurti, qe per shkak besimit te madh, te mobilizoj diasporen shqiptare per fushata zgjedhore ne...

« Asistencë zgjedhore nga jashtë Presidenti i Kosovës Kurti po bën fushatë për PS-në » (Wahlhilfe aus dem Ausland Kosovo-Präsident Kurti macht Wahlkampf für die...

Blick.ch: Pronari i garazhit të Lucernit (47) është vrarë në Kosovë. Autori Taulant F. dorëzohet në polici

Një pronar garazhi nga kantoni i Lucernit është vrarë me armë zjarri gjakftohtë në një lokal në Kosovë.. "Pronari i garazhit të Lucernit (†...

Gruaja kosovare në Zvicër shokon me deklaratën: M’kan martu në moshën 16 vjecare pa dashni, m’kan shitë familja për 17 mijë franga

Bernë, 15 gusht -Në emisionin N’FREKUENCË në televizionin kombëtar te Kosovës - ATV (një televizion me i shikuar nder shqiptaret ne ballkan dhe diaspore) ...

Zvicer, Gjykata Penale e Lozanës 16 vjet burg dy hajdutëve serb

Bernë, 15 gusht -Dy serbë në Zvicër janë ndjekur penalisht për grabitjen e biçikletës në një argjendari tre cilet nga Gjykata Penale e Lozanës...

Bujari dhe Atdhetari- Lazim Tetovari

(Me afaristin,atdhetarin dhe humanistin,Lazim Destanin,jam njohur në vitin e largët 1990,dhe sot u ritakova pas plot 33 vitesh. I njëjti Lazim,modest,i afërt dhe shumë...

Skender Salihi, deputet në Gjenevë fton mërgimtaret t’i bashkangjiten aksionit për ndertimin e një shtëpie te nje familje kosovare pa strehë

Gjenevë, 4 gusht -Skender Salihi, pos si police dhe deputete ne  Këshillin e Madh në Kantonin e Gjenevës se fundit ka marrur edhe nje...

Autori i krimit sot në Prishtinë është një kosovar (E.N) me pasaportë zvicerane që hodhi nga dritarja e katit të gjashtë të hotelit 27-vjecaren...

Prishtine, 2 gusht -Siq kemi raportuar paradite, sot në orët e hershme te mëngjesit (01:59) eshte rrestohet nje qytetar zviceran i cili dyshohet te...

Kryeministri Kurti mirëpriti mërgimtarët, diasporen shqiptare nga Amrrika, Zvicra dhe vendet e BE-se

Prishtine, 2 gusht -Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mbrëmë për nder të Ditës së Diasporës ka organizuar pritje të veçantë për mërgimtarët...

Dernier articles