12.1 C
Berne
dimanche 23/06/2024

Besa Rraqi shembull, suksesi dhe integrimi në Zvicer. Ajo nënë, biznesmene dhe aktore..

Besa, aktore dhe patrone e Rraqi Immobilien Langnau am Albis në Kantonin e Zurichut

Viteve te 90-ta shume familje shqiptare në viset ish-Jugosllave ishin viktime e presionit sistzematik te regjimeve sllave te cileve ju imponuar migracioni. Njera nder to ishte edhe familja e Besa Rraqit nga Kercova e cila ne Zvicer kishte ardhur me prinderit e saj kur kishte vetem dy vite. Ajo sot jeton me familjen e saj, bashkeshortin nga Suhareka ne Zvicer e instaluar ne Kantonin e Zürichut, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 

Besa Rraqi: Prioriteti ynë është puna, por hobi kemi aktrimin dhe leximin! 

Pas shkollimit dhe disa kurseve Besa Rraqi pervoli mengët dhe per nje kohe te shkurter arriti te mobilizoje forcat (femijet) dhe te hap nje biznes te ndertimeve (shiblerje jo vetem te shtëpive, por edhe te banesave, hoteleve, godinave dhe lokaleve tjera) në kabinetin e saj ne Langnau am Albis, komunë kjo zvicerane në kantonin e Cyrihut, që ndodhet në rrethin Horgen.

Rraqi Immobilien Besa është një gjithpërfshirëse e vërtetë e cila jo vetëm shkëlqen në jetën private si një biznesmene e suksesshme, por edhe talentin e saj si aktore e dëshmon në ekran dhe seknë. Shkathtësia e saj është mbresëlënëse dhe ajo mishëron rolin e saj me lehtësi dhe autenticitet të jashtëzakonshëm. Është magjepsëse të shohësh se si ajo kalon pa probleme midis aspekteve të ndryshme të jetës së saj, duke shkëlqyer si në biznes ashtu edhe në ekran. Përkushtimi, talenti dhe ambicia e saj e palëkundur janë evidente në çdo biznes dhe skenë, duke lene mbresa te mira tek klentet dhe publiku.

Për punën dhe aktivitetet e Besa Rraqin ne fushen e biznesit dhe aktrimit fllasin me shume sukeseset e saj se sa ajo vetem, nga modestia. Rrjetin e saj te biznesit ajo tashme e ka zgjeruar edhe jashte kanotnit te Zûirchut, madje edhe jashta kufijve te Zvicres sidomos ne disa vende te ballkanit si ne: Kosovë, Shqiperi, Maqedoni Veriore, Mal te Zi etj…

CILËSITË dhe SUKSESET

Fillimisht znj.Rraqi për gazeten zvicerane Le Canton27.ch thote se « Ne jemi të specializuar në shitjen dhe marrjen me qira të pasurive të paluajtshme. Në të gjitha aktivitetet tona, një gjë ka prioritet kryesor: kënaqësinë e klientëve tanë. Ne ia nënshtrojmë veprimet tona, ne e përshtasim punën tonë me të. Për të përmbushur plotësisht gamën tonë të shumëanshme dhe kërkuese të shërbimeve, ne i përmbahemi me ndërgjegje vlerave bazë që kemi përcaktuar. Ata janë autoriteti ynë udhëzues dhe kontrollues, udhëzues dhe makinë në të njëjtën kohë. Megjithatë, kjo nuk mjafton për të pasur sukses. Kërkon ekspertizë dhe njohuri, njohuri dhe kompetencë. Ne shohim përvojën shumëvjeçare në sektorin e pasurive të paluajtshme, e kemi mësuar zanatin tonë nga e para dhe jemi gjithmonë të përditësuar. Çdo zhvillim i ri në treg, çdo ndryshim nevojash regjistrohet nga ne. E kombinuar me mjete të fuqishme, kjo njohuri siguron që ne jemi kontakti ideal për të gjitha çështjet e pasurive të paluajtshme. »

Për t’i dhënë secilit klient vëmendjen që meriton, ne pranojmë vetëm një numër të kufizuar mandatesh në të njëjtën kohë. Në këtë mënyrë, ne sigurohemi që të mund të përmbushim standardet e larta – sipas maksimës: Cilësia para sasisë.

« Për gjitha keto suksese padyhsim mfaldneorj rpinderit e mi, njekohesisht bahskeshortin dhe feijet e mi qe cdo her eme rrine prane per te avancuar me sukese biznesin dhe realizuar qellimet tona ne fusha te ndryshe. Kohene  lire e shfrytëzojme ose me lexim ose me aktrim ne film. Kam ne tovline nje ser planesh dhe projektesh, ku muajve te fundit kam disa oferat edhe nga regjisor ketu ne Zvicer dhe te huaj. Por, dihet, për prioritet kemi punën, kurse aktrimin dhe leximin e kemi hobi.. » ka thëne ne fund per gazeten zvicerane Le Cantron27.ch  biznesmenja Besa Rraqi 

KONTAKT: 

Rraqi Immobilien
Höflistrasse 50
8135 Langnau am Albis

Telefon: +41 76 529 05 05
E-Mail: info@rraqiimmobilien.ch

Firmennummer | CHE-473.933.958
Geschäftsführung | Besa Rraqi

https://rraqiimmobilien.ch/

Derniers articles