20.8 C
Berne
dimanche 26/05/2024

Miss Kosova Univers dhe këngëtarja Keshtjella Pepshi nga Berni, pas albumit Too Many Miles, se shpetji me koncert para publikut shqiptarë dhe zviceranë

Kështjella Pepshi (Miss Kosova Univers 2010) politikanja, aktorja dhe tashme kengetare, para pak ditesh ka lançuar Albumin e saj (Space in Time) qe ka bere jehine ne botën muzikore. Kenga e Keshtjelles edhe ne Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa..Ju kujtojme se zonjusha  Keshtjella Pepshi, ne vitin 2010 u zgjodh Miss Kosova Univers duke prezantuar shtetin me te ri ne Evropë, Repupliken e Kosoves ne Miss Univers, ku u mbajt ne Las Vegas. Për gjitha keto suksese te duarnduarta te Keshetjelal Pepshit i kemi biesdeuar me gjeresisht ne intevriste ekskluzive për gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch te cilen mund ta lexoni si me poshte.

Kështjella Pepshi nuk ndalet në Zvicer, nxjerr në treg Albumin e parë. Dje Miss Kosova, sot këgëtarja vjen me Too Many Miles !..

Në vitin 2018 bukuroshja, modelja shqiptare dhe tash kengetarja zvicerane, Keshtjella Pepshi hodhi ne treg albumin e saj te parë: Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa. Nuk kalon vit qe nuk shkruajne madiat zvicerane per Keshtjellën (Politikerin, Model, Ex-Miss: Kështjella Pepshi aus Heimberg BE hat viele Talente. Jetzt will die gebürtige Kosovarin als Sängerin Erfolge feiern) jo vetem si shembull integrimi por edhe si një femër e suksesshme shqiptaro-zvicerane, per te cilen krenonen jo vetem shqiptaret por edhe zviceranët per te arriturat e saj
  • Zonjusha Pepshi, keni qenë Miss Kosova Univers 2010, më pas aktore, me politike, tashme edhe këngëtare. Në gjithë këto sfrea keni patur suksese, por dukët se edhe ke provuar, ke testuar ta gjeni veten. Pra, nga gjitha këto cila të shkon për dore, të perlqen të vazhdosh më tutje ?

Kështjella Pepshi: Po, besoj se po, sepse të gjitha këto që ceket më lartë, ishin vërtetë dyer që hapëshin ngadal njera pas tjetres, por më punë intenzive, pothuaj edhe të lodhshme, veç kur e dia së nga fillova, e kisha edhe cakun se ku do të arria. Serioziteti në punë, është qelsi i gjithë të mirave në jetë dhe, në këtë këndveshtrim ishte suksese në punën time si këngëtare. Prandaj e them më plot deshirë, sepse, do të vazhdoj dhe kurrë nuk do të ndalem…

  • Para pak ditesh ke lançuar Albumin më titull (Space in Time) i cili po bën jehonë në botën muzikore. Çfar mund të na thoni rreth këtij albumi, sa këngë janë aty, ç‘far zhanri ..Duket se eshte i pari ?

Kështjella Pepshi: ky album është albumi im i parë dhe deshiroj të bie në çdo vesh të dëgjuesve , sepse brënda tij ka këngë më tekste dhe melodi artistike. Brënda albumit janë 10 këngë. Zhanri është POP MUZIKË.

  • Sa dime, nga këngë ne albumin tuaj Too Many Miles dhe Who Cares, të cilat kanë zgjuar intersim te madh pos radiove evropiane të cilat i transmetojnë ç‘do ditë, e kemi degjuar edhe ne MTV, Europa dhe tv shqiptare. Jeni e kenaqur? Jane keto rezutlatet që ju hapin deren ë sukseseve tuaja të ardhshme në muzikë ?

Kështjella Pdepshi: Vërtetë ndjejë plot lumturi dhe gëzim brënda meje, kur dëgjoj këngët e mia, pra punën time që më mund të madh u realizua dhe po vazhdonë të realizohet dita dites. Po, këto janë vërtetë rezultate që më hapën jo veç derën por edhe dritarën e sukseseve të mia. Prandaj dua të vazhdoj dhe kurrë mos të ndalem…

  • Tashmë jeni këngëtare. Besojmë se nuk do të vazhdosh vetëm me albume, publiku ka deshirë t’ju shoh edhe live. Kur do të mbani ndonjë koncert para publikut zviceran, shqiptarë apo të huaj…Dhe nga cili qytet do të fillosh koncertin e parë ?

Kështjella Pepshi: Jo veç me albume, por do të filloj shumë shpejt më koncerte dhe publikun besoj se do t’i bëj krenar dhe i kenaqi më paraqitjen time në bynë më këngët dhe përformacën sa më artistike ashtu siq i ka hije vërtetë një artiste të mirëfillt. Pra, ky është piksynimi dhe detyra ime që i kam vuar vetës përpara… Ju faleminderit shumë për intervistën dhe ju uroj shumë suksese ! Faleminderit gjithadhtu dhe ju !

Derniers articles