22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Bebe Rexha para Vitit të Ri jo entuziaste. Duket ne siklet, e dëshpruar ne Tik-Tok. Ajo shpjegon arësyet pse eshte e tillë..

Bernë, 28 dhjetor -Këngëtarja Bebe Rexha (32) qe jeton dhe verpon ne Amerikë ka shpjeguar pse prej disa kohësh ka qenë shumë e ulët në rrjetet sociale. Bebe Rexha, është tejet e dashur për audiencën e gjerë. Ajo shpeshherë bënë postime ne Tik-tok që kanë të bëjnë me linjat e trupit, me veshjet e brendshme apo duke trteguar linjat. Bebe Rexha heren e fundit ne tik tok eshte pare, duke dridhur të pasmet.  Bleta “BebeRexha është e lindur më 30 gusht të vitit 1989. Ajo është një këngëtareshqiptare me origjinë nga Dibra e Maqedonisë, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Bebe Rexha është një popstar me mbi 20 milionë ndjekës vetëm në Twitter, Snapchat dhe Instagram. Shumë aktive në këto rrjete sociale prej vitesh, këngëtarja ka shqetësuar fansat e saj duke qenë shumë më pak së fundmi. Sidomos që ajo kurrë nuk e ka fshehur trishtimin dhe ankthin që rrjedhin nga çrregullimi i saj bipolar. Të jeni të sigurt se sëmundja e tij këtë herë nuk është kot.

Në TikTok, të hënën, 27 dhjetor 2021, artisti 32-vjeçar shpjegoi arsyet e diskrecionit të tij. “Pra janë pushime, dhe e di që të gjithë duhet të jemi të lumtur me pushime…” thotë ajo në preambulë, me fytyrën e saj verehet me trishtim. Shumë shpejt, Bebe Rexha rrëfen problemin e saj: “Sapo u peshova dhe nuk ndihem rehat ta ndaj këtë me ju. Ndihem në siklet, trupi më neveritet. Nëse nuk postoj aq sa dikur (shënim i redaktorit: në rrjetet sociale), është sepse nuk ndihem mirë me veten. Kur nuk ndihem mirë, nuk dua të publikoj asgjë, prandaj kam qenë më pak i pranishëm këtë vit se vitet e kaluara”.

Videoja e gjatë një minutë e amerikanit është shikuar mbi 900,000 herë në më pak se 24 orë. Me besimet e saj të dorëzuara pa filtër dhe pa devijime, këngëtarja preku shumë përdorues të internetit. “Ky është ndoshta postimi më i vërtetë i të famshëmve që kam lexuar ndonjëherë”, “Faleminderit që folët për atë që ndjejnë ose kanë ndjerë të gjitha gratë”, “Ti je personi më realist në Hollywood”, “Të jesh në internet duke mos ndier vetëm besim e përforcon atë ndjenjë. E admiroj cenueshmërinë, guximin tënd, “, qava duke të parë ty sepse kalova të njëjtën gjë. Faleminderit për ndershmërinë tuaj”, mund të lexohet veçanërisht në 8000 komentet e shkruara tashmë.

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...