26.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Tragjedi ne Kosove / Te merkuren e kaluar, ne mbremje vritet nje grua me nënshtetësi suedeze, nene e dy femijeve. Policia po ben hetimet..

Prishtine, 29 nentor -Gruaja L.M (30 vjecar) bashkëshortja e N.M (33) u vra te merkuren e fundit ne mbremje nga «hajnat të cilët kishin shkuar për ta plaçkitur shtëpinë e çiftit në Bërnicë» kane raportuar mediat kosovare, percjelle gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

“Një grua suedeze rreth të 30-ave është qëlluar për vdekje në Prishtinë të mërkurën në mbrëmje”, ka raportuar policia.

Sipas policise kosovare “viktima ka qenë në veturë me familjen e saj kur një person i panjohur i armatosur i ka ndaluar, ka kërkuar sendet me vlerë të familjes dhe më pas ka hapur zjarr”.

Kryeministri i Kosoves Albin Kurti duke e denuar ashper ndaj vrasjes ndaj L.M. Nder tjera Kurti ka thebne se « Zyrtarët publikë duhet të jenë shembull pozitiv në shoqëri, jo kriminelë a mujsharë.. »

Sipas njoftimeve te fundit, bashkeshorti i saj N.M (33) ka pranuar se e ka organizuar vrasjen e gruas se tij me pagese. Per kete vrasje policia ka arrestuar tre persona (fillimish me 30 dite paraburgim) perfshire edhe burrin e saj, si te dyshuar per vrasjen e gruas 30 vjecare.

Per ndriqimin e rastit, per shkaqet po merret policia dhe drejtesia kosovare. Hetimet vszhdojne…

Derniers articles