24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Specialja ne Kosove po vazhdon me operacione te hetimeve për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë

Hage, 2 nentor -Lidhur me bastisjet që ndodhën ditëve të fundit, Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dalë sonte vonë pak minuta para mesnate me nje komunikate, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) po kryen operacione në vazhdimësi në Kosovë në një proces hetimor që përqendrohet në vepra penale kundër administrimit të drejtësisë.

Operacionet e ZPS-së këtë javë janë autorizuar nga ana gjyqësore prej Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) dhe janë mbështetur nga Policia e Kosovës dhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX).

Derniers articles