22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

Rama e uroi Ramën e Prishtinës, per inat Albinit dhe për shkak mbiemrit!

Ose sikur kryetari i Gjilanit te quhej Alban Rama, sigurisht do ta uronte edhe ate, ka shkruar gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

ernë, 15 nentor -Jemi mesuar qe kryeministri shqiptar te uroj vetem homolgut e tij shqiptar (Kosove apo Maqedoni) dhe te huaj, por jo edhe kryetaret e e komunave. Sipas gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duket se Edi Rama e uroi kryetarin e ri te Prishtinës Perparim Ramen për shkak mbimerit qe mbajne te njejt per te treguar se « Ramovitet jane të zotë ». E themi kete sepse  nuk mbahet mend qe Rama keto vitet e fundit ka uruar krytarin e Prishtines apo komunave tjera.

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka uruar Përparim Ramën për rezultatin që ka arritur në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Kosovë.

Kryeministri shqiptar ka thënë se është serioz për impaktin që do të ketë Prishtina, pas zgjedhjes së Ramës kryetar i Prishtinës. Ai ka theksuar se zgjedhja e Ramës në krye të kryeqytetit të Kosovës është risi interesante në një realitet sfidues.

“Shumë kurioz për impaktin që do të ketë në Prishtinë një kryebashkiak arkitekt, risi interesante në një realitet sfidues! Urime Përparim Ramës dhe mbarësi e sukses atij dhe të gjithë të zgjedhurve të rinj në krye të komunave të Kosovës”, ka shkruar kryeministri Rama në twitter.

Nga zgjedhjet preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Përparim Rama nga LDK ka fituar 51,07 përqind të votave, ndërsa kundërkandidati i tij nga Vetëvendosje, Arben Vitia ka 48,93 përqind.

Derniers articles