17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Ish-presidenti i Kosovës Pacolli kërkon që Evropa të jetë më konkrete, miqësore dhe korrekte ndaj Kosovës

Bernë, 9 maj -Ish- presidenti i Republike se KosovësB ehgjet Pacolli, njherit kreu i Aleancës Kosova e Re, ka uruar qytetarët për Ditën e Evropës, por ka paraqtiur disa  verejtje dhe sygjerime ndaj BE-së karshi zhvillimeve ne Kosovë, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Këtë urim, Pacolli e ka bërë duke bërë thirrje që “Europa të jetë më konkrete dhe miqësore dhe korrekte ndaj Kosovës”.

“Urime Dita e Europës, me dëshirë dhe rekomandime që Europa të jetë më konkrete dhe miqësore dhe korrekte ndaj Kosovës.

Qytetarëve të Kosovës, ju uroj një ditë të bukur. Të ju përcjell gjithmonë lumturia!”, ka shkruar Pacolli.

Derniers articles