22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

Ish-presidenti i Kosoves Pacolli fton Luginen që nesër te votojne ne Terrnoc per Shaip Kamberin per deputetë

Bujanoc, 26 maj -Lideri i AKR-së Begjet Pacolli, njerit ish-presidenti i Kosoves ka ftuart sot qyteret e Lugines që nesër te votojne ne Terrnoc per Shaip Kamberin per deputetë, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Ne nje apel publikuar ne fb e tij z.Pacoplli ka sjhrkuar se « Nesër votohët në Tërnoc.
Vota për Shaip Kamberin dhe Koalicionin Shqiptar të Luginës është detyrim kombëtar i të gjithë atyre që kanë të drejtë vote. Mendoj se të gjithë janë të vetëdijshëm që sot duhet të dalin masivisht dhe në mënurë plebishitare për të votuar Shaip Kamberin. Mos humbisni asnjë votë. Vetëm kështu shqiptarët e Luginës do të kenë një përfaqësues të denjë… »

Derniers articles