17 C
Berne
lundi 15/07/2024

Humbin jeten ne aksident kater shqiptarë ne Sanxhak. Presidenti serb Vucic ka ndryshuar agjenden e vizitës

Novi Pazar, 27 dhjetor -Te shutune e kaluar në rrugën Sava Kovaçevića, në afërsi të Tregut të Madh të Mallrave në Novi Pazar, ka ndodhur një aksident trafgjik në të cilin kanë humbur jeten kater te rinje shqiptar dhe disa tjere moren lendiume te cile tu derguan menjehere ne spitalin e aferm. Për humbjen e ketyre kater te rinjeve telegram ngushellimi autoiriteve te Sanxhakut ju kane shprehur nga Presheva, njofton gazeta Le Canton27.ch

Në aksident janë përfshirë tri vetura, ndërsa policia vijon hetimet, ndaj qarkullimi në këtë pjesë të rrugës është i vështirësuar.

Ditë zie në Novi Pazar për vdekjen e katër të rinjve

Administrata e qytetit të Novi Pazarit shpalli sot Ditë zie për vdekjen e katër të rinjve me origjine shqiptare, në një aksident në rrugën kryesore Novi Pazar – Ribariq, afër Lukarit.

Mesohet se viktima janë: Amel Ibrahimi (21), Mithat Hami (23), Senad Derlek (22) dhe Amar Ujkani (21) kanë humbur jetën në një aksident trafiku, ndërsa dy persona të tjerë janë lënduar.

Për shkak të kësaj, është ndryshuar programi i vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Novi Pazar dhe është anuluar turneu në shkollën fillore “Desanka Maksimoviq”.

Derniers articles