26.2 C
Berne
jeudi 18/07/2024

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i fitonte zgjedhjet per president shteti. Ja faktet…Polemiaka, tresgimet dhe kunderregimet e fundit mes iammit kosovar dr.Krasniqi me burrin e engetares Shkurte Fejza duket se pode me shue hajr se sa shrer. Tha hajr sespe Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetaret dhe analistet ne Kosove me te afëre. Edhe ne, si medium, vendosem te shkruajme sot dicka qe helbetna mos fitojme edhe ne dicka duke ja permendur emrin e imamit te njohur kosovar, i cili ne tubime jo vetem ne Kosovë por edhe viset tjera te ballkanit apo Zvcer dhge vendet tjera te BE-së mbush sallat, ku mbane ai tubime, ligjerata kane marrur pjese me qindra përkrahës, qe tubon njerez madje me shume se nje lider partiak apo president shteti, shkruan gazeta zvcierane ne shqip Le Canton27.ch

Imami po i ushqen gazetaret me buke, sepse portalet tash po fitojne kogja me dekleratat e tij me keto far «Like»

Në Kosovë nejrizt papunë te cilet kohen e lire po e kalojne terte ditën ne internete, telefona. Shyqyr qe ra ky dijetari prof.dr Shefqet Krasniqi e jav gjet nje pune disave, mu marr tash gati nje javë me emrine tij q eduket ende nk jane lodhur. por megjttzhate ketio ka dikush interes, nese askush jo bile mediat, meqe duet se afere me Liridones dhe naimit u hatgjua, tash  portalet me merren me imamin nacionalist shwefqet Krasniqin, te cilat media po fitojne shume nga « Like »

Kur flet ndokush per vdekjen, dihet secili preket, se vdekja eshte e ftoft edhe pse besimtaret nuk frikesohen nga kjo dukuri e pashmangshme, duke mos harruar se te gjithe jemi ne ate rruge, dikush ne heret e dikush ma vone e ishalla me rend e me vend, si thone…
Dhe normal eshte e kuptuar reagimin e familjes Fejza. Si deklarat e dr.Krasniqit edhe te familjes Fejza jane shprehje lire edhe pse aty ka elemente fyese nga dy palët.

Bile per to ma mire eshte me trrus, sepse veq i bejne sherr, e kompremetojne me shume te madhes sone Shkurte Fejza. Se ato qe po e «mbrojne» jo vetem se jane pa shkolle ose diploma falce, por Kosova eshte e vogel, nuk eshte Australi dhe shqiptaret ja njohim mire te kaluaren dhe te tashmen, historine dhe moralin e tyre…

Ja pse prof.dr. Shefqet Krasniqi do te behej president shteti, sikur do t’i hynte politikes

Analizat flasin se, nese sot mbahen zgjedhjet ne Kosove, Shefqet Krasniqi do te printe, madje jo vetem si lider, por edhe per president shteti! Nese jo si lider i pare, bile do te ishte parti e dyte ne vende ku ato partite minoritare, anej e kendej pragut do t’i linte larg!

Por, le ta bëjmë një eksperiment të thjeshtë. Kush do të bëhej president i Kosovës me vota të kosovarëve në bazë të përkrahjes që kanë qytetarët mbi 35 vjeçarë në Facebook. Pretendent për president mund të bëhet Shefqet Krasniqi në faqen e tij Dr. Shefqet Krasniqi ka mbi 400 mijë ndjekës, duke qenë më i ndjekur se secili lider i opozitës, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Atij i afrohet dukshëm Halil Kastrati i cili i ka 288 mijë ndjekës, nje intelektual mjaft i dashur dhe huanitar dhe më i popullarizuar. Ramush Haradinaj që ka 262 mijë ndjekës. Edhe Rexhep Qosja eshte mire i cili  ka 114 mijë ndjekës..Kurse Lumir Abdixhiku, kreu i LDK-së, i ka vetëm 70 mijë, ndërsa Memli Krasniqi, kreu i PDK-së, i ka vetëm 49 mijë, kane raportuar mediat kosovare.

Sidoqoftë, imami kosovar nuk e ka bërë të ditur ambicien për pjesëmarrje në politikë derisa i pari (Shefqet Krasniqi) edhe pse e ka përmendur në disa raste me gazetarin e Le Canton27.ch gjate intervistes se fundit me te në Prishtinë.

Derniers articles