22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

Cka kane Serbija dhe Fahrija kunder Arian Agushit që po i këndon Adem Jasharit, Medvegjës dhe Shqiperisë etnike?!

Preshevë, 21 gusht -Pse Fahri Xharrës po i pengon shamia e nanes se Adem Jasharit qe po i kenden Gold AG. Cudi cfare “koincidence” sa here Serbie sulmon dhe kritikon Arian Agushin edhe ky Xharra nis ofanziven kunder tij?!
« Gjykata e Krimeve në Serbi nis hetimet kundër reperit kosovar Gold  » (“Istraga zbog antisrpskog spota”), « Beogradi kerkon mbi 100 mijë euro ose burg për preshevarin (GOLD Ag) pse fyu serbët », « Preshevari sërish vret serbët te kënga “Pushka e lirisë” që nervozoi Beogradin.. »..jane keta vetem disa tituj te gazetave shqiptare te huazuar nga mediat serbe ne Beograd qe shkruajten dhe krtikuan reperin e mirënjohru shqiptar Arian Agushin, duike akuztuar dhe e këruar koken e tij!
Pse ky plakush islamofob nuk merret me shamine e Gonxhe Bojaxhise apo me 300000 prostituta shqiptare pa shamija (ne Itali, Greqi, Serbi, Rusi, Dubai..) por merret me shamijat e grave shqiptare?!

Sikur Beogradi ashtu edhe Fahri Xharra bashke me Alma Lama po kekrojne ta padsin dhe ndalojne zerin e kengatrit të  njohur shqiptare si nacionalist dhe patriot i cili po trondite krimenelet serbe dhe vranë shqiptare si dhe nentoken e krimit ne Kosove me  spotet e tij te fundit qe bene BUM ne ballkan, shjkruan gazeta zvicerne ne shqip Le Canton27.ch duke shtuar se dhe per cudi sikur Beogradi edhe Alma Lama bashke me ket Fahri Xharren kërkojne per te denuar Gold AG prej gjykatave serbe kengtarin shqiptar.

Këngëtari shqiptar n’zor prej Serbise, Almes dhe Fahrisë. Gold AG, sa here pshurr ne “SRB” , Xharra dhe Lama “pshurrin” prej goje kundër Arian Agushit?!

« Gjykata e Krimeve në Serbi nis hetimet kundër reperit kosovar Gold  » (“Istraga zbog antisrpskog spota”), « Beogradi kerkon mbi 100 mijë euro ose burg për preshevarin (GOLD Ag) pse fyu serbët », « Preshevari sërish vret serbët te kënga “Pushka e lirisë” që nervozoi Beogradin.. »

Ish-deputetja e Isa Mustafes, Alma Lama kishte folur në emisionin Ora e Fundit në Klan Kosova për çështjen e padisë gjyqësore ndaj reperit Arian Agushi i njohur si Gold Ag. Ajo e pranoi se ka kërkuar dëmshpërblim financiar për ofendimin që thotë se i është bërë në këngën.

‘Shqiptari 2’ Zonja Lama deklaroi se shifra e parave që kërkon rritet me rritjen e klikimeve në Youtube. Këngetari shqiptari Gold Ag s ehste n’zor vetem prej Alma lames por edhe nga drejtësia e Beogradit e cila ka nisur hetimet ndaj reperit preshevar Gold AG per shkak se ai i thuri lavde ndaj vrasësve tanë, «krimineleve. Terristeve, shiptare qe vrane bijte tane me te mirë.. » transmon Le Canton27.ch tetsin nga akuzat serbe qe e japn mdiat e Beogradit.

Hetimi i videos anti serbe” (“Istraga zbog antisrpskog spota”) është titulli i mediave serbe që bën fjalë për reperin nga Presheva Arian Agushi (28 vjeç), i njohur si Gold AG i cili me spotin e tij të fundit të këngës “Pushka e Lirisë”, ka pushtuar faqet e gazetave serbe.

Gjykata e Larte serbe për krime në teknologji dhe kibernetike ka nisur hetime kundër reperit të njohur. Prokurori serb Branko Stamenkoviç deklaroi se “Prokuroria ka reaguar menjëherë pasi ky spot është paraqitur në rrjetet sociale. Për këtë kemi marrë të gjitha masat e mundshme me fakte kundër kësaj video dhe autorit”, transmeton Le Canton27.ch. Sipas tij “për shkak të hetimeve, nuk mund të them se çfarë masash operative janë ndërrmarë.

 

Derniers articles