24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Ceki, presidenti Zeman shtrohet në spital. Nuk dihet pse, nga alkooli apo nga Covidi-19

Pragë, 14 shtator -I dehur apo i sëmurë? Kësaj pyetje mundohet t’i japë përgjigje së fundmi opinioni publik në Çeki pas paraqitjes aspak dinjitoze të presidentit Milos Zeman gjatë një ceremonie shtetërore, kane shkruar mediat veropiane vitin 2013.

Lajmi i fundit nga Paraga na vjen se Zeman nje serbofil dhe kundershtar i pamvaresisë se Kosovës serish eshte i semure, kesaj radhe i shtrire ne spital, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch  nga Praga.

Presidenti çek Milosh Zeman u pranua sot në Spitalin Qendror Ushtarak në Pragë, tha përfaqësuesi i spitalit, Itka Zinka. Mediat ceke, raportojne se tani për tani nuk ka detaje të tjera dhe se nuk dihet nëse shtrimi në spital i Zeman është i lidhur me virusin korona.

 

Derniers articles