12.1 C
Berne
dimanche 23/06/2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

La Rédaction

3895 ARTICLES
0 Commentaires

Zvicra do te ngrit cmimin e rrymës. Nuk priten protesta, qytetaret jane vetëdijesuar nuk mashtrohen nga partitë politike

Bern, 29 janar - Zvicra do te ngris cmimin e rryme sne kete vit " ("..Augmentation des prix de l’électricité 2022" (..Ansteigende Strompreise 2022)...

“Shote Galicat” e Ukrainës: Bleva snajperin për të luftuar ushtarët e Putinit të Rusisë!

UKRINA NE PRAG TE LUFTES ME RUSËT / Nëna ujkrainase Mariana Zhaglo vëzhgon mjedisin. Ajo, me snapierpin bleu një silenciator, një bipod dhe një pamje...

Në Preshevë shënohet « Flaka e Janarit », per te vazhduar me pas me « Karvanin e shkrimtareve nga Lugina.. »

Preshevë, 28 janar -Shoqata e Shkrimtarëve “Feniks” (Luginë e Preshevës), shënoi “Flakën e Janarit” në SHMT “Presheva” në Preshevë, me paralelen e medicinës. Për...

Gazetari shqiptar nga Gjeneva në Kiev: Ne Ukraine jane mbi 5000 shqiptare, sa Medvegja dikur

Kiev, 28 janar  -Sot mesova se ne Ukraine jane mbi 5000 shqiptare, sa Medvegja dikur. Ata ishin kryesisht ortodoks e katolike. Ky numer i...

Liburn Aliu nga Presheva vjen me një mesazh për Serbinë/Ja çfarë paralajmëron

Aliu në Preshevë: Autoritet në Beograd mund të na bëjnë ndalesa por ne do të insistojmë vazhdimishtMinistrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn...

Deklaratat e ambasadorit amerikan qe demantojne fytyrgrisurit sot ne Hage, qe mashtronin dhe shantazhonin Presheven

Shkruan: Bajram KABASHIAmbasadori amerikan në Prishtinë Jeff Hovenier, para dy ditësh tha:“Kosova është shtet sovran”. Dhe se “Sovraniteti i Kosovës, integriteti territorial i Kosovës,...

Nuk me ndalni me presione, kecnime dhe shantazhe!

Shkruan: Shaip KAMBERI“A po ke presion, shantazhe dhe kërcënime nga shteti?”. Kjo është pyetja që viteve të fundit më kanë shtruar më së shumti...

Zvicer, sot 43,199 raste te reja, 170 të shtruar në spital, 13 të vdekur

Zyra Federale e Shëndetit Publik raporton zhvillimet më të fundit në lidhje me pandeminë e koronës. Këtu janë numrat aktualë.43,199 raste të reja me...

Gazeta prestigjioze zvicerane Blick.ch shkruan për deshtimin e atentatit mbi kreun e FSHF-së

Bernë, 26 janar -"UEFA është thellësisht e shqetësuar Sulm me bombë ndaj shefit të futbollit shqiptar!" ("Uefa ist tief besorgt Sprengstoff-Anschlag auf Albaniens Fussball-Boss!") eshte ky...

Pacolli tregon detaje nga vizita e tij që i bëri Thaçit në Hagë: U mërzita më shumë se ai…

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot ne HagëKreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka njoftuar se e...

Latest news

- Advertisement -spot_img