3.6 C
Berne
samedi 9/12/2023

Skandal pas skandali: Afera tjetër që e bënë Vucicin ta harroje Fahri Musliun. Mediat në Serbi ja zbulojne se djali i vogël i Vucicit e paska një tjetër baba?!

Sot media serbe ne beograd dhe rrejete soacilae ne Serbi kane sjellur nje tjeter afere presidetnit te tyre Aleksander Vucicit.

Kësaj nuk flasin per « babain » shqiptar nga Kosova qe prite ta bejë ADN-in, por fjala eshte për djalin më të vogël të Presidentit të Serbisë, shrkuajne mediat serbe, citon gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

VUCIC A DUHET TE BEJE ADN PËR TE NDALUAR KETO, SPEKULIME NESE JANE SPEKILIME?

Siç shihet në korrespondencën në platformën X që publikojmë, e cila la tronditur Serbine. Nje serbe me emrin Ksenia, pikëpamjet flet haptazi, publikisht se « Aleksandar Vuçiq nuk është babai i djalit te tij te vogël », shrkuan gazeta serbe Vesti, citon Le Canton27.ch

Aleksender Vucic eshte i detyruar te beje ADN para 17 dhjetorit te ketij viti, për t’i cdhen fund ketyre « spekulimeve » siq thone mediat e presidentit serb, nëse ai don t’i fitoj zgjedhjet për te ndriquar rastin e  parë se kosovari Fahri Musli eshte babai i tij apo jo dhe Vucic a eshte baba i vertet i Vukan-it, djalit te tij me te vogël, ka shkruar ne fund gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

 

 

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...