12.3 C
Berne
lundi 27/05/2024

Zvicra – Kosova 2:2 . Muriqi, shkelqeu, vlerësohet më së larti

Prishtine, 9 shtator -Kosova ka arritur një barazim të madh ndaj Zvicrës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 2:2, shkruan Gazeta Express.

Autori i dy golave për “Dardanët”, Vedat Muriqi, u vlerësua më së larti në këtë ndeshje. Prizrenasi mori notën 8.8.

Notat më të ulëta shkuan për Amir Rrahmanin, Arijanet Muricin, Betim Fazlijin dhe Bernard Berishën.

Te Zvicra, Granit Xhaka u vlerësua me notën 7.0, kurse Xherdan Shaqiri me notën 7.3.

Derniers articles