16.6 C
Berne
lundi 15/07/2024

Kjo i ngjan Xherdan Shaqirit, nga Amerika rrugës për në Zvicër i prishet aeroplani…

Bernë, 30 maj -Prishja e avionit e pengon Xherdan Shaqirin të bashkohet me kombëtaren
Teksa Nati përgatitet në Bad Ragaz për Ligën e Kombeve, mungon Xherdan Shaqiri. Ylli i MLS do të mbërrijë me vonesë nga Shtetet e Bashkuara pasi avioni i tij u prish në Çikago, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Xherdan Shaqiri po kalon një javë stresuese. Ylli zviceran i futbollit do t’i bashkohej ekipit kombëtar në një kamp përgatitor në Bad Ragaz. Por Bazeli ende nuk ka mbërritur në destinacionin e tij. Ende në mes të sezonit MLS përtej Atlantikut, ai mbeti i bllokuar në Çikago për shkak të një avarie avioni, ka shkruar Blick

« Aeroplani duhej të kthehej »
Mbrëmjen e së shtunës, “Shaq” ishte në fushë me Chicago Fire. Ai dha dy asistime gjatë humbjes së ekipit të tij të ri kundër Torontos (2-3).

Pas ndeshjes, zvicerani hipi në avion për të mbërritur në Evropë. Megjithatë, fluturimi i tij u detyrua të kthehej për shkak të një problemi teknik, siç raporton “20 Minutes”.

Shaqiri shpresonte të martën
Këtë fatkeqësi na e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Federatës së Futbollit të Zvicrës, Adrian Arnold. Me sa duket, avioni ishte kthyer në tokë në Çikago rreth 40 minuta pas nisjes. “Aeroplani i tij ishte tashmë në ajër. Menjëherë kërkuam alternativë për Xherdan Shaqirin”, thonë nga FSHF-ja, e cila shpreson në ardhjen e Bazelit më së voni këtë të martë.

Xherdan Shaqirit sapo të zbresë në Zvicër do të duhet të hidhet në një tjetër fluturim. Ai do të niset të martën në mbrëmje për në Pragë me bashkëlojtarët e tij! Ja ku Nati do të luajë këtë të enjte në orën 20:45 kundër Republikës Çeke në kuadër të Ligës së Kombeve.
Dhe nëse deri atëherë nuk ndodhin më dështime të linjave ajrore, aty duhet të jetë edhe Xherdan Shaqiri.

Derniers articles