11.2 C
Berne
mardi 16/04/2024

Sqarim nga ish këshilltar i Presidentit Rugova rreth nje grupi manipulatorësh me emrin « lëvizje per ta braktisur islamin dhe krishterimin »

Prishtinë, 24 tetor -Nje grush qafirash, kryesisht pleqë, tashme të njohur ne Kosovë, permes  nje te ashtuqjature « levizje per te braktisur islamin dhe krishterimin » duket se e kane humbur busollen ne orborr, pas nje ser reagimesh kunder ketyre manipulatorëve dhe percarësve te popllit shqiptare.
Ne fillim keta qafira e qunain si « Levizje per ta braktisur Islamin », dikur si « Levizje per ta braktisur islamin dhe krishterimin » tash se voni ja kane nisur si largim nga ilsami politik » e neser kush e din si lëvizje nga « largimi islam diploamtik » :-)).
Sipas atyre duke manipulaur me flamuj e plisa te bardhe.. nuk e duan Kosovën si nje « vend musliman ».  Dhe per cudi para dy vitesh kur presidenti amerikan Kosovën e quajti si nje « vend musliman » dhe asnje nuk pati k…. :-)) me i reagu Trampit dhe tash kane kohe te spekulojne dhe te manuipulojne me popullin ne stilin e Serbisë, përqaj e sundo. Por disa mjesemarres me shume te rastit, ne kete takim mbajtur ne nje parking apo podrum, te cilet ishin ndihen te manipluar dhe mashtruar nga ky grup, jane terhequr,  shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch
Pa snje ser reagimehs ne redaksie tone ak arrituedhe nje reagim-sqarim nga nga ish këshilltar i Presidentit Rugova z.Saloi Cacaj te cilin do ebotojme si me poshte.
Sqarim!
Ka tri ditë që qarkullojnë në portale lajmet për formimin e  » Levizja vullnetare e braktisjës së fesë islame ».
Unë nuk i takojë këti grupi.
Takimi është thirrë për mbrojtjën e vlerave Kombëtare. Sqarimi im është për shkak të cilësimit të emrit dhe funkcionit tim si këshilltar i Presidentit Rugova. Mbetëm konsekuent në respektimin e Kushtetutës së Republikës së Kosovës e cila garanton liritë fetare për të gjithë.
Sali Cacaj, ish këshilltar i Presidentit Rugova

Derniers articles

Lavdi dëshmorëve të parë të prillit të vitit 1981 (Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva) me rastin e 43-vjetorit rënies

Shkruan: Ilmi CKOLLI Në vazhdimësinë e përpjekjeve, luftërave dhe qëndresës shekullore të popullit shqiptar për liri, pavarësi dhe bashkim kombëtar, demonstratat e pranverës së vitit...

Fillon në Nju Jork gjyqi historik penal i Donald Trump / Falsifikimi i dokumenteve

New York, 15 prill -Donald Trump të hënën u bë ish-presidenti i parë në historinë e Shteteve të Bashkuara që përballet me drejtësinë penale....

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, me këmbë të arta që po ben krenar zviceranët dhe shqiptarët

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....