22.3 C
Berne
mardi 23/07/2024

FUTBOLL Shqipëri – Lituani, notat e lojtarëve

Kombëtarja e Shqipërisë ka bërë befasinë e ditës – pasi ka humbur në shtëpi ndaj Lituanisë.

Mysafirët fituan me rezultatin minimal 0:1, me golin e Kazlauskas në minutën e 51’të të ballafaqimit.

Kombëtarja e Lituanisë  fitoi një ndeshje zyrtare pas 4 vitesh… dhe atë ndaj Shqipërisë!

Lojtari i ndeshjes ishte Kazlauskas – i cili shënoi golin e vetëm.

Tek Shqipëria më i miri ishte Mihaj, ndërsa më i dobëti Hysaj që u ndëshkua me të kuq.

Ja notat e të gjithë lojtarëve:

Image

Derniers articles