24.5 C
Berne
mercredi 17/07/2024

Adios Reali i Madrid! Futbollistja shqipatre Kosovare Asllani zyrtarisht të Milani!

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, është zyrtarizuar përfundimisht si lojtarja më e re në radhët e Milanit të femrave, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Pas largimit të saj nga Reali i Madridit për shkak dhe të pakënaqësive që ajo tregoi, futbollistja që përfaqëson Suedinë do të përfaqësojë ngjyrat kuqezi në Itali sezonin e ardhshëm.

Lajmin për zyrtarizimin e Asllanit e ka publikuar vetë klubi i Milanit, me “Ibrahimoviçin femër” që mund të quhet një nga goditjet më të mëdha të kësaj merkatoje.

Derniers articles