3.5 C
Berne
samedi 9/12/2023

Policia zvicerane arreston me drogë një serb serbe 55 vjeqar me një plakë 76 vjecare

Policia e Winterthurit arreston një 76-vjeçar droge Policia e qytetit Winterthur ka arrestuar dy persona që dyshohet se ishin të përfshirë në biznesin e drogës në shkallë të gjerë, njfton gazeta zvicerane ne sqhip Le Canton27.ch 

Bëhet fjalë për një serbe 55 vjeqar me nje plake 76 vjecare. Të dy u ekspozuan sepse policia i kontrolloi në lagjen Töss. Policia e qytetit tha të hënën se u gjetën sasi të vogla droge.

Gjatë kontrollit të mëpasshëm të shtëpisë, policia gjeti magazinë: 7 kilogramë marihuanë, disa qindra gramë kokainë dhe rreth 150 gramë heroinë, si dhe para të gatshme. Kur u kontrolluan të dhënat personale, doli se serbi ishte dëbuar nga vendi. Ai u arrestua edhe për autobusë të hapur. Të dy tani duhet t’i përgjigjen prokurorit publik.

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...