20.8 C
Berne
dimanche 26/05/2024

Policia zvicerane arreston “bombarduesin”, adoleshenti nga Kosova dyshohet si bashkëpunëtor i ISIS-it

Bernë, 19 prill -Një adoleshent me prejardhje nga Kosova u arrestua para disa ditësh në Zvicër, konkretisht në qytetin e Schaffhausenit. Ai bashkë edhe me një person tjetër dyshohet se janë bashkëpunuar të grupit terrorist ISIS, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar buirmeve të policse kantotonale

Por, siç njoftojnë mediat zvicerane, nofka ka mundësi që të vije nga hobi i tij i madh për lojërat kompjuterike dhe nuk lidhet me ndonjë aktivitet terrorist. Madje, sipas tyre thuhet se adoleshenti ka të ngarkuar edhe në Youtube lojëra. Fjala “Bomber” në italisht mund të ketë disa kuptime.

 

Derniers articles